• 1
 • 2
 • 3
Service 1

Przewodowe systemy SSWiN

Już na etapie budowy domu warto pomyśleć o systemie alarmowym. Dobra instalacja alarmowa jest gwarancją naszego spokoju i bezpieczeństwa domowników. Na etapie wykańczania powierzchni mieszkalnych warto zastanowić się nad wyborem rodzaju instalacji. Alarmy przewodowe wygodnie jest instalować w niewykończonych jeszcze pomieszczeniach, w trakcie budowy domu lub w czasie większego remontu. Kable do urządzeń dobrze jest wtedy ułożyć pod tynkiem. W wykończonych już pomieszczeniach pozostaje ułożenie kabli w listwach natynkowych, które nie zawsze muszą się podobać.

Co to jest alarm przewodowy ?

Jest to system alarmowy, w którym wszystkie elementy połączone są przewodami. Przewody potrzebne są do przenoszenia napięcia zasilającego oraz do wymiany informacji pomiędzy urządzeniami.
Prosty system alarmowy składa się z centrali alarmowej, klawiatury sterującej, czujek ruchu oraz dwóch sygnalizatorów. Skoro mamy tych kilka urządzeń, to mamy też kilka przewodów:

1. Przewód zasilający centralę alarmową:
od: głównej rozdzielnicy niskiego napięcia, do: centrali alarmowej zainstalowanej w dyskretnym miejscu w domu.
2. Przewód klawiatury sterującej przeznaczony do zasilania klawiatury i komunikacji centrali z klawiaturą:
od: klawiatury sterującej, do: centrali alarmowej.
3. Przewody linii dozorowych przeznaczone do zasilania czujek oraz przekazywania informacji o alarmie i sabotażu:
od: każdej czujki ruchu, do: centrali alarmowej.
4. Przewody sygnalizatorów przeznaczone do zasilania sygnalizatorów, uruchamiania sygnalizatorów oraz przesyłaniu do centrali informacji o sabotażu sygnalizatora:
od: każdego sygnalizatora, do: centrali alarmowej.
5. Przewody linii telefonicznej przeznaczone do powiadamiania o alarmie; jeżeli dysponujemy jedną linią telefoniczną, na której pracuje aparat telefoniczny, to konieczne jest ułożenie przewodów (centrala alarmowa musi być włączona pomiędzy przyłącze operatora a aparat telefoniczny):
od: przyłącza operatora (zwykle gniazda telefonicznego w domu lub łączówki telefonicznej), do: centrali alarmowej i następnie:
od: centrali alarmowej, do: aparatu telefonicznego

Jak widać na powyższym przykładzie nawet w najprostszym alarmie domowym, kilka przewodów ułożyć trzeba. Im więcej urządzeń w systemie, tym więcej przewodów.

Zalety alarmu przewodowego:

 • Korzystne pod względem ekonomicznym podzespoły
 • Bardzo duże liczba zintegrowanych sygnalizatorów, dzięki funkcji hybrydowej możliwe jest również rozszerzenie o podzespoły bezprzewodowe
 • Odporność na zakłócenia dzięki wyłącznej drodze transmisji
 • Wysoka opłacalność (ochrona inwestycji)
 • Niskie nakłady na konserwację (brak konieczności wymiany baterii dzięki stałemu zasilaniu energią elektryczną)

  Zakresy stosowania przewodowych systemów alarmowych:

 • przewodowe i hybrydowe instalacje alarmowe są odpowiednie do średnich i większych obiektów takich jak budynki komercyjne i biurowe oraz hale fabryczne.
 • W punktach handlowych i usługowych wybór pada przeważnie na alarm przewodowy, ponieważ z reguły w tym przypadku instalacja jest łatwiejsza, a odległości większe.
 • Przewodowe i hybrydowe instalacje alarmowe są uzasadnione w obiektach prywatnych w przypadku budowy lub renowacji domu.

 • Service 1

  PROJEKT

  Priorytetem zespołu jest zawsze jakość i niezawodność systemu a nasze projekty to kompromis między ceną a wyposażeniem niezbędnym do osiągnięcia tych założeń.

  Czytaj więcej
  Service 2

  BUDOWA

  Nasze projekty wykonujemy z należytą dbałością i troską o długie i bezawaryjne działanie każdego systemu jaki będziemy mieli możliwość dla państwa wdrożyć.

  Czytaj więcej
  Service 3

  SERWIS

  Odpowiednio serwisowany system zazwyczaj działa latami.W VERBE Każdy Klient zostaje otoczony 24-miesięczną opieką serwisową i wsparcie techniczne.

  Czytaj więcej

  Wsparcie Techniczne

  Obsługą techniczną objęci są wszyscy klienci korzystający z naszych usług oraz nabywcy produktów znajdujących się w naszej ofercie.

  info@verbe.pl - info@verbe.pl - E-mail to najlepszy sposób kontaktu z naszymi specjalistami.

  Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

  +48-884-30-30-50+48 884 30 30 50 - Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

  Zespół VERBE